Ogłoszenia Parafialne

XXV niedziela zwykła

 

 1. W dniach 23 -24 września przeżywamy wizytację parafii, gościmy Ks. Bp. Marka Marczaka. Wizytacja odbywa się raz na 5 lat. Ks. Biskup pragnie w tym czasie choć trochę poznać parafię jako wspólnotę. Ks. Biskup spotkał się z przedstawicielami grup parafialnych, katechetami, odwiedził chorych, spotkał się także z księżmi z dekanatu.

Podczas Mszy o 9:30 sprawozdanie składa proboszcz, a 11:30 Ks. Bp udzieli sakramentu bierzmowania.

 1. W poniedziałek męski różaniec o 18:30.
 2. W czwartek o godz. 20:00 godzinna Adoracja Najświętszego Sakramentu.
 3. W piątek po Mszy wieczornej spotkanie młodzieży.
 4. Zachęcamy do czytania i kupowania prasy o tematyce religijnej: Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny.
 5. Prawie zakończyliśmy prace związane z modernizacją okien w kościele. Zostały do zamontowania jeszcze tylko sterowniki do okien otwieranych. Bardzo dziękujemy wykonawcą za fachowe, kompleksowe i sprawne przeprowadzenie prac.
 6. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy na uroczystość dzisiejszą przygotowali naszą świątynię, teren wokół świątyni i plebanii oraz plebanii.
 7. Za tydzień I niedziela miesiąca czyli adoracyjna. Po każdej Mszy do wieczora wystawienie Najświętszego Sakramentu, o 14:30 Różaniec o 15:00 Koronka.
 8. W przyszłą niedziele zaczynamy miesiąc różańcowy. W niedzielę różaniec przed Mszą św. wieczorową czyli o 16:30, natomiast w tygodniu po Mszy św. wieczorowej czyli 17:30.
 9. Od przyszłej niedzieli (1 października) Msza św. wieczorowa o godz. 17:00.
 10. W przyszłą niedzielę ofiary na tacę przeznaczone będą na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi.
 11. Z Gminy otrzymałem e-meil do parafii, że w środę o 11:00 jest odbiór miejsc parkingowych przy cmentarzu. Cieszymy się, że Gmina wywiązała się ze zobowiązania, które podjęła sprzed ponad 5 laty, że w zamian za otrzymaną ziemię od parafii na ulicę Orzechową utwardzi teren na miejsca postoju, które służą wszystkim przyjeżdzającym na cmentarz grzebalny.