XXII Niedziela Zwykła

31 sierpnia 2014 r.

1. Jutro rozpoczynamy nowy rok szkolny. Zapraszamy dzieci,młodzież,rodziców,wychowawców i nauczycieli na mszę świętą o godz.8:00.

2. W piątek [ I miesiąca] od godz.9:00 udamy się z posługą do chorych. Spowiedź szczególnie dla rozpoczynających szkołę od godz.17:00.

1. Od przyszłej niedzieli wracamy do normalnego porządku mszy świętych: o godz.8:00,

9:30,11:30 i 18:00. Jest to I niedziela miesiąca – dzień adoracji Najświętszego Sakramentu.

1. W przyszłą niedzielę na mszy świętej o godz.11:30 podziękujemy Panu Bogu za tegoroczne zbiory. Proszę o przygotowanie wieńcy dożynkowych przez poszczególne wioski. Gospodarzami tego święta będą mieszkańcy Gałkowa Dużego.

1. Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „Idziemy” - do nabycia przed kościołem. W zakrystii możemy nabyć Kalendarz Rolników na rok 2015.

1. Ewangelia dana nam dziś do rozważenia nawiązuje bezpośrednio do ubiegłej niedzieli. Znów w roli głównej występuje Piotr, ale jakże odmiennie jest potraktowany przez Nauczyciela z Nazaretu. Chrystus przypomina,że każdy kto widzi w Nim Mesjasza musi być przygotowany na Krzyż i zapomnienie o sobie. To znak rozpoznawczy Jego naśladowców.