XVII Niedziela Zwykła

24 lipca 2016r.

1. Dzisiaj po każdej mszy świętej błogosławieństwo kierowców i poświęcenie pojazdów. Przez wstawiennictwo św. Krzysztofa polecamy Bogu bezpieczeństwo użytkowników naszych dróg i pojazdów po nich się poruszających.

1. Porządek mszy świętych w naszym kościele: o godz.9:00,11:00 i 18:00. Spowiedź przed mszą świętą.

1. Przeżywamy wraz z całym Kościołem w Polsce i na Świecie Światowe Dni Młodzieży. Od środy do niedzieli gościmy w naszym kraju papieża Franciszka. Włączmy się obecnością i modlitwą w ten piękny i podniosły okres goszczenia pośród nas następcy św. Piotra.

1. Niedziela”, „Gość Niedzielny” - do nabycia przed kościołem.

1. Wydaje się, że dzisiaj ludzie nie potrafią prosić. Wszystko im się należy i kiedy coś zawodzi mają pretensje do każdego, tylko nie do siebie. Tak dobrze wyedukowani, samowystarczalni, w niczym nie ograniczeni nie potrafimy schylić się do prośby. Zwracamy się dziś za wskazaniami liturgii czytań do Jezusa: Panie naucz nas modlić się! Proście , a będzie wam dane....