VIII Niedziela Zwykła

26 lutego 2017r.

1. W środę rozpoczynamy czas Wielkiego Postu. Msze święte połączone z posypaniem głów popiołem o godz.9:00 i 17:00. Tego dnia obowiązuje post ścisły.

1. W ramach przygotowań do I komunii świętej w środę na mszy świętej o godz.17:00 zostaną poświęcone książeczki dla klas III.

1. W piątek[I miesiąca] od godz.9:00 udamy się z posługą do chorych. Spowiedź od godz.16:00.

1. W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz.16:30 i 18:00[dla młodzieży i kończących później zajęcia].

1. W niedzielę o godz.16:30 nabożeństwo Gorzkich Żali z nauką pasyjną. Jest to również z racji I niedzieli miesiąca dzień adoracji Najświętszego Sakramentu.

1. Niedziela”, „Gość Niedzielny” - do nabycia przed kościołem.

1. Człowiek jako osoba duchowo-fizyczna ma prawo do nabywania i posiadania dóbr materialnych. Jednakże często zostaje ono nadużywane i stajemy się niewolnikami mamony. Chcemy mieć coraz więcej i więcej i nie potrafimy zatrzymać naszych pragnień i chęci posiadania. Chrystus zachęca dzisiaj do ufności we wszystkim Dobremu Bogu, który zna nasze potrzeby i przychodzi z pomocą. Starajmy się wpierw o królestwo Boże, a wszystko będzie nam dane w nadmiarze.