XXII Niedziela Zwykła

30 sierpnia 2015 r.

1. We wtorek rozpoczynamy nowy rok szkolny. Msza święta na którą zapraszamy dzieci,młodzież,nauczycieli,rodziców i wychowawców o godz.8:00.

1. W piątek[I miesiąca] od godz.9:00 udamy się do chorych. Spowiedź szczególnie dla rozpoczynających szkołę od godz.17:00.

1. Od przyszłej niedzieli wracamy do normalnego porządku mszy świętych o godz.8:00, 9:30,11:30 i 18:00. Jest to zarazem I niedziela miesiąca – dzień adoracji Najświętszego Sakramentu.

1. W przyszłą niedzielę na mszy świętej o godz.11:30 odbędą się parafialne Dożynki. Proszę poszczególne wioski o przygotowanie wieńcy. Gospodarzami tego święta będą mieszkańcy Gałkowa Małego.

1. Dzisiaj przynosimy tornistry dla biednych dzieci w ramach akcji „ Tornister pełen uśmiechu”. Chciałbym serdecznie podziękować tym, którzy podjęli się tego zadania miłosierdzia.

1. Niedziela”, „Gość Niedzielny” oraz Mały Gość dla dzieci – do nabycia przed kościołem. W zakrystii możemy nabyć kalendarz Rolników na rok 2016.

1. Dzisiaj rozpoczyna swoją posługę w naszej wspólnocie ksiądz Paweł Pawlak tegoroczny neoprezbiter. Serdecznie Go witamy życząc owocnej i pełnej radości i satysfakcji pracy.

1. Jest religia pełna nakazów i praw szczególnie obowiązujących dla innych i jest religia,którą przeżywa się w sercu. Nieczystym czyni człowieka zło, które znajduje miejsce w jego wnętrzu, a nie zewnętrzne tradycje. Dbajmy więc o nasze sumienia, aby przebywał tam Chrystus i Jego prawo.