XXXIII Niedziela Zwykła

19 listopada 2017r.

1. Dzisiaj po mszy świętej o godz.17:00 spotkanie koła Inteligencji Katolickiej.

1. W przyszłą niedzielę Chrystusa Króla Wszechświata po mszy świętej o godz.11:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i stosowne modlitwy.

1. W niedzielę po mszy świętej o godz.17:00 serdecznie zapraszamy na koncert muzyki akustycznej małżonków Leny i Macieja Durlaków. Zapraszamy wszystkich, a szczególnie małżeństwa, gdyż występ artystów to rozważania o miłości i codziennych sprawach.

1. Nasi kapłani Rodacy organizują pielgrzymki: ks.Michał Dolaciński do Meksyku, a ks.Krzysztof Burzyński do Ziemi Świętej. Bliższe informacje znajdziemy na plakatach w gablocie, a program w zakrystii.

1. Dzisiaj przeżywamy I Światowy Dzień Ubogich. Chciałbym serdecznie podziękować za dary, które przynieśliście w tytkach, a które zostały rozwiezione do ludzi biednych i samotnych. Za organizację „ Bóg zapłać” parafialnej grupie Caritas.

1. Zachęcamy do lektury i nabycia prasy katolickiej.

1. Koniec roku liturgicznego zachęca wierzących do spojrzenia w przyszłość i to tę daleką, gdy staniemy przed Bogiem twarzą w twarz. Ale nawiązuje również do teraźniejszości i pytania czy dobrze wykorzystałem ofiarowane przez Niego Dary. Życie ucznia Chrystusa to próba dobrego pomnożenia otrzymanych zdolności i talentów. Nie bójmy się inwestować w to, co wyda owoce już teraz, a także na końcu naszego istnienia.