XXV Niedziela Zwykła

24 września 2017r.

1. Od dzisiaj msza święta popołudniowa odprawiana jest o godz.17:00.

1. We czwartek[28 września] włączamy się we wspólną modlitwę za naszą Ojczyznę odmawiając koronkę do Miłosierdzia Bożego na skrzyżowaniach naszych parafii[ u nas w Gałkowie Dużym i Gałkowie Małym].

1. W przyszłą niedzielę[I miesiąca] dzień adoracji Najświętszego Sakramentu. O godz.16:15 poświęcenie różańcy dla dzieci przed I komunią świętą. O godz.16:30 nabożeństwo różańcowe.

1. Przyjmujemy intencje mszalne na rok 2018. Można je zamawiać w kancelarii parafialnej, która jest czynna we wtorki,czwartki i soboty w godz.15-17.

1. Niedziela”, „Gość Niedzielny” - zachęcamy do lektury. W zakrystii są kalendarze Rolników na rok 2018.

1. Ludzie noszą w sobie poczucie sprawiedliwości i boli ich jakiekolwiek nadużycie w tej kwestii. Jednak często jest to stanowisko jednostronne i odnosi się do bliźnich. Zapominamy o sprawiedliwości, która dotyczy nas. Stąd tyle buntu ludzi wobec Gospodarza, który oprócz rachunku ekonomicznego kieruje się dobrocią. Ewangeliczne zamyślenia przypominają, że Bóg ma swoją logikę w stosunku do ludzi i wychodzi im naprzeciw ze swoją miłością.