XXVI Niedziela Zwykła

25 września 2016r.

1. Od dzisiejszej niedzieli msza święta popołudniowa odprawiana jest o godz.17:00.

1. W sobotę rozpoczynamy miesiąc październik, w którym spotykamy się na modlitwie różańcowej. Nabożeństwo codziennie o godz.16:00, a następnie msza święta. Zachęcamy do wspólnej modlitwy.

1. W sobotę dzień modlitw o uświęcenie kapłanów. Rano odbędzie się spotkanie w Konstantynowie Łódzkim. W intencji kapłanów ofiarujemy modlitwę różańcową.

1. W przyszłą niedzielę [I miesiąca] dzień adoracji Najświętszego Sakramentu. O godz.16:15 poświęcenie różańcy dla dzieci klas III.

1. Przyjmujemy intencje mszalne na rok 2017. Można je zamawiać w kancelarii parafialnej, która jest czynna we wtorki, czwartki i soboty w godz.15-17.

1. Niedziela”, „Gość Niedzielny” i mały Gość dla dzieci – do nabycia przed kościołem. W zakrystii są kalendarze Rolników na rok 2017.

1. Przed kościołem zbiórka do puszek na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

1. Granica między bogactwem a biedą jest bardzo płynna. Czasami można posiadać po ludzku bardzo dużo, a być smutnym pełnym strachu i egoizmu człowiekiem. Istnieje też przeciwieństwo – można mieć mało w wymiarze materialnym, a być spokojnym, otwartym na innych, zawsze potrzebnym. Nie od posiadania zależy to, jakim jestem przed Bogiem.