XVII Niedziela Zwykła

26 lipca 2015 r.

1. Dzisiaj po każdej mszy świętej błogosławieństwo kierowców i poświęcenie pojazdów. Modlimy się w intencji wszystkich użytkowników naszych dróg przez pośrednictwo świętego Krzysztofa.

2. Porządek mszy świętych: o godz.9:00,11:00 i 18:00. Spowiedź przed mszą świętą.

3. W przyszła niedzielę [ I miesiąca] dzień adoracji Najświętszego Sakramentu.

4. Niedziela”, „Gość Niedzielny” - do nabycia przed kościołem.

5. Człowiek ma prawo do poszukiwania chleba, a więc pracy i polepszania swojego bytu tu na ziemi. Ma nawet obowiązek troszczyć się o swoich najbliższych by nie brakowało im podstawowych i potrzebnych do życia środków. Trzeba tylko uważać, aby nie wpaść w pułapkę bezsensownego materializmu, który przysłoni prawdziwą perspektywę życia. Po rozmnożeniu chleba świadkowie chcieli obwołać Chrystusa królem, ale ich myślenie nie miało nic wspólnego z wiarą.