III Niedziela Wielkiego Postu

19 marca 2017r.

1. Dzisiaj o godz.16;30 nabożeństwo Gorzkich Żali z nauką pasyjną. Po mszy świętej o godz.17:00 spotkanie koła Inteligencji Katolickiej.

1. Jutro przeniesiona Uroczystość św. Józefa. Zapraszamy na mszę świętą o godz.17:00.

1. W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz.16:30 i 18:00.

1. W sobotę Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, który w kościele przeżywamy jako Dzień Świętości Życia. Możemy podjąć adopcję duchową dziecka poczętego.

1. Od przyszłej niedzieli msza święta popołudniowa o godz.18:00.

1. Przed kościołem możemy nabyć paschaliki,baranki i świece Wielkanocne rozprowadzane przez parafialną Caritas. Dochód z nich przeznaczony jest dla najbiedniejszych. Informacja o zbiórce żywności w sklepach.

1. Niedziela”, „Gość Niedzielny”, mały Gość dla dzieci – do nabycia przed kościołem.

1. Chrystus w spotkaniu z kobietą prosi o wodę, która podtrzymuje życie doczesne. A w zamian oferuje wodę dającą wieczność. Każde nasza modlitwa i zwrócenie się ku Bogu to prośba o tę wodę, abyśmy gasili swoje pragnienia duchowe i ciągle dorastali do Jego wymagań. Ten Boży napój wytrąca człowieka z zastoju i stagnacji, a motywuje ku wzrastaniu w wierze.