Uroczystość Chrystusa Króla

23 listopada 2014 r.

1. Uroczystością Chrystusa Króla Wszechświata kończymy rok liturgiczny. Po mszy świętej o godz.9:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i akt poświęcenia się Chrystusowi.

2. W piątek po mszy świętej o godz.17:00 zapraszam na spotkanie parafialnej grupy Caritas.

1. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent, który przygotowuje ludzi wiary do odpowiedniego przeżycia świąt Bożego Narodzenia.

1. Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny” - do nabycia przed kościołem.

1. Dzisiaj przed kościołem zbiórka ofiar do puszek na pomoc dla katedry w Sosnowcu, która ucierpiała w pożarze.

1. Dobro wydaje się niekiedy mało atrakcyjne, niezauważone, nie otrzymuje się za nie nagród ani owacji. Są sytuacje kiedy nasza pomoc innym jest wyśmiana czy rozumiana inaczej. Może nazbyt po ludzku patrzymy na te sprawy. Bo przecież dobro ma największy walor w życiu człowieka i zawsze wraca błogosławieństwem Boga i wewnętrzną satysfakcją. A gdy przyjdzie Syn Człowieczy o niczym nie zapomni.