I Niedziela Wielkanocna

21 kwiecień 2019 r.

1. Pierwszego dnia po szabacie wraz ze świadkami Chrystusowego Zmartwychwstania stajemy przy Jego pustym grobie. Zadziwieni, zdumieni, ale i umocnieni tym wydarzeniem. On naprawdę powstał z martwych,śmierć została pokonana. Niech będzie nam wolno z tej okazji wszystkim naszym parafianom, jak i znamienitym gościom złożyć najlepsze świąteczne życzenia. Niech Zmartwychwstały Chrystus udziela swojego pokoju,miłosierdzia i z głębi płynącej radości. Umacniajmy się nawzajem wiarą,nadzieją i miłością.

1. Świąteczne spotkanie stanowi także okazję do wyrażenia naszej z głębi płynącej wdzięczności tym, którzy przyczynili się do przygotowania naszych spotkań. Patrzymy na nasz grób Pański i dziękujemy księdzu Damianowi, pani Beacie Namyślak i pomagającej młodzieży za tak piękne jego wykonanie. Wyrażamy podziękowania za posprzątanie kościoła. Druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej niech zechcą przyjąć wyrazy uznania za czuwanie przy grobie i organizację procesji. Dobrą myślą obejmujemy posługujących w liturgii: pana Andrzeja, pana Mariana, szafarzy komunii świętej,lektorów,ministrantów,asystę,pomagających w śpiewie oraz wszystkich zaangażowanych we właściwe przeżycie naszych spotkań. W tym roku otrzymaliśmy także dary, za które wyrażam wdzięczność. Pan Henryk Gaworczyk z Bujen zechciał nam zrobić i podarować nowe tabernakulum do ciemnicy, państwo Wojciechowscy ufundowali nowy Baldachim na procesję,pan Frydrych podzielił się z nami kwiatami. Wszystkim serdeczne „Bóg zapłać”.

1. Jutro II dzień świąt- porządek mszy świętych niedzielny.

1. We wtorek po mszy świętej o godz.18:00 spotkanie świąteczne kółek różańcowych.

1. W przyszłą niedzielę Miłosierdzia Bożego przynieśmy do kościoła skarbonki z Jałmużną Wielkopostną. Złożymy je do wystawionego kosza.

1. Przed kościołem możemy nabyć świąteczne wydania prasy katolickiej.