Aktualności

XIII Niedziela Zwykła

28 czerwca 2015 r.

 

 

 

 1. Porządek mszy świętych w naszym kościele: o godz.9:00,11:00 i 18:00. Spowiedź przed mszą świętą. Podobnie w dni powszednie.

 

 1. Jutro [29.06] uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Zapraszamy na mszę świętą o godz.18:00. Ofiary na tacę przeznaczone są potrzeby Stolicy Apostolskiej.

 

 1. W piątek [I miesiąca] ksiądz Czarek odwiedzi swoich chorych od godz.9:00. Spowiedź od godz.17:00.

 

 1. W przyszłą niedzielę[I miesiąca] całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Znajdźmy czas na osobiste spotkanie z Chrystusem.

 

 1. Komunikat Kurii Metropolitarnej Łódzkiej o rocznicy święceń biskupich naszego księdza Arcybiskupa Metropolity.

 

 1. Przed kościołem do nabycia: „Niedziela” i „Gość Niedzielny”.

 

 1. Czasami nauka Jezusa spotykała się z oporem słuchaczy i niedowierzaniem, a nawet Jego słowa wywoływały śmiech i szyderstwo. Pewnie i dzisiaj wielu chrześcijan podobnie podchodzi do Chrystusowej obecności w świecie i do Jego Ewangelii. A On swoją mocą czyni wielkie rzeczy. Potrafi przywrócić życie dziecku, które umarło. Codziennie otwierajmy z ufnością przed Nim swoje serca.

  XIV Niedziela Zwykła

  5 lipca 2015 r.

   

   

   

  1. Dzisiaj dzień adoracji Najświętszego Sakramentu. Wystawienie po każdej mszy świętej i popołudniu do godz.18:00. Wykorzystajmy ten czas na owocną modlitwę.

   

  1. Porządek mszy świętych: o godz.9:00,11:00 i 18:00. Do sakramentu pokuty można przystępować przed mszą świętą. Podobnie w dni powszednie.

   

  1. W przyszłą niedzielę [ II miesiąca] – taca gospodarcza.

   

  1. Bóg zapłać” za ofiary na malowanie kościoła.

   

  1. Przed kościołem do nabycia: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”.

   

   

  1. Chrystus posyła swoich uczniów, aby głosili Jego orędzie ewangeliczne po całym świecie. Zdaje sobie sprawę z ogromu pracy i trudu, który muszą podjąć. Dlatego daje im moc z nieba pozwalającą leczyć chorych, wyrzucać i zwyciężać złe duchy, otwierać serca na Boże sprawy. Każdy z nas podchodząc do Chrystusa również zostaje ubogacony w tę siłę.

   XV Niedziela Zwykła

   12 lipca 2015 r.

    

    

    

   1. Porządek mszy świętych w naszym kościele: o godz.9:00,11:00 i 18:00. Spowiedź przed mszą świętą.

    

   1. Jutro 13 zapraszamy na nabożeństwo Fatimskie. Rozpoczniemy mszą świętą o godz.19:00, następnie wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec, a potem procesja do naszej kapliczki. Na spotkanie przynosimy lampiony.

    

   1. Niedziela”, „Gość Niedzielny” - do nabycia przed kościołem.

    

    

   1. Eucharystia umacnia nas wszystkich w drodze wiary, którą kroczymy podobnie jak apostołowie głosząc innym Chrystusa. Wchodzimy w świat Jego wartości, przykazań i misji. Dzielmy się więc tym wewnętrznym doświadczeniem, które jest nam dane w każdym spotkaniu z Mistrzem. 

    XVI Niedziela Zwykła

    19 lipca 2015 r.

     

     

     

    1. Porządek nabożeństw w naszym kościele: o godz.9:00,11:00 i 18:00. Z sakramentu pokuty korzystamy przed mszą świętą.

     

    1. W przyszłą niedzielę z racji przypadającego w tym tygodniu wspomnienia patrona kierowców św. Krzysztofa po każdej mszy świętej odbędzie się błogosławieństwo kierowców i poświęcenie pojazdów.

     

    1. Przed kościołem do nabycia prasa katolicka.

     

     

    1. Chrystus był człowiekiem pustyni, bo tam znajdował moc i siłę od swojego Ojca. Jego apostołowie równieź byli lydźmi pustyni, którzy na uboczu posilali się mądrością swego Nauczyciela. I ja mam być człowiekiem pustyni czerpiącym z modlitwy siłę do życia. 

     XVII Niedziela Zwykła

     26 lipca 2015 r.

      

      

      

     1. Dzisiaj po każdej mszy świętej błogosławieństwo kierowców i poświęcenie pojazdów. Modlimy się w intencji wszystkich użytkowników naszych dróg przez pośrednictwo świętego Krzysztofa.

      

     1. Porządek mszy świętych: o godz.9:00,11:00 i 18:00. Spowiedź przed mszą świętą.

      

     1. W przyszła niedzielę [ I miesiąca] dzień adoracji Najświętszego Sakramentu.

      

     1. Niedziela”, „Gość Niedzielny” - do nabycia przed kościołem.

      

      

     1. Człowiek ma prawo do poszukiwania chleba, a więc pracy i polepszania swojego bytu tu na ziemi. Ma nawet obowiązek troszczyć się o swoich najbliższych by nie brakowało im podstawowych i potrzebnych do życia środków. Trzeba tylko uważać, aby nie wpaść w pułapkę bezsensownego materializmu, który przysłoni prawdziwą perspektywę życia. Po rozmnożeniu chleba świadkowie chcieli obwołać Chrystusa królem, ale ich myślenie nie miało nic wspólnego z wiarą.Wykonanie: www.sim-komp.pl | Na silniku windu.org